Dzień Dziecka - Witajcie Wakacje 2014


   Kolejna odsłona Dnia Rodziny w sołectwie Stawy Monowskie za nami. Największym zainteresowaniem cieszył się Rajd Rowerowy z podchodami, gdzie oprócz rowerowego szaleństwa trzeba było wykazać się znajomością sołectwa i sprytem. Również dobrze obrana strategia miała duży wpływ na prawidłowe wykonanie wszystkich zadań ukrytych w tajnych miejscach rozproszonych po całej miejscowości Stawy Monowskie. Dla ułatwienia odnalezienia tajnych miejsc z ukrytymi zadaniami organizatorzy przygotowali mapę poglądową naszego sołectwa. Do Rajdu zgłosiło się 6 drużyn: Poziomki, Żaby, Monster Truck, Iskry, Kwadranse, Nurki. Każda drużyna liczyła po kilka a nawet kilkanaście osób, które nie mogły się rozdzielać. Ku uciesze organizatorów zainteresowanie było praktycznie 100% wszysktich przybyłych na Dzień Rodziny. Od startu Rajdu przez ponad godzinę wszystkie grupy z wielkim zaangażowaniem znajdowały i wypełniały określone zadania nad czym czuwali koordynatorzy Rajdu Natalia Kuwik i Daniel Migdał. Na mecie czekał STRAŻ-nik z ukrytą "Skrzynią Posejdona", w której to ukryte były skarby dla każdej startującej drużyny, a cyfry zamku szyfrowego do jej otwarcia były ukryte w zadaniach.

   Kolejnymi atrakcjami dnia był Zamek do skakania, na którym najmłodsze pociechy trenowały wyskoki do siatkówki plażowej, która również jako jedyna w gminie Oświęcim cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodego pokolenia. Poza tym, przy licznych grach i zabawach, takich jak: ringo, siatkówka plażowa, piłka nożna, oraz przeciąganie liny mile upływał czas sobotniego popołudnia wszystkich przybyłych. Dla odzyskania utraconych kalorii czekała kiełbaska z grila przygotowywana przez Top-Szefa Krzysztofa Nykla oraz by się nie odwodnić serwowano napoje i soki specjalnie pozyskane dla wszystkich dzieciaków naszego sołectwa.

   Turniej przeciągania liny, w którym rywalizowałi przedstawiciele ulic stworzył fajną atmosferę integracyjną wśród mieszkańców. Po rywalizacji każdy z każdym nie wyłoniono zwycieskiej drużyny, zatem przystąpiono do starcia pół wsi na pół wsi gdzie strona wschodnia naszej miejscowości okazała się bezkonkurencyjna.

   Ostatnim punktem Dnia Rodziny tradycyjne był mecz kawalerzy-żonaci. Tym razem po raz pierwszy od kilku lat wygrali po rzutach karnych żonaci. Otrzymali Przechodni Puchar Radnego i Sołtysa oraz specjalną nagrodę od organizatorów.

Na zakończenie tegorocznego spotkania rodzinnego, dzieci pod opieką rodziców mogły bawić sie przy muzyce - Mini Festyn.

   W imieniu organizatorów, pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tegorocznego wydania Dnia Rodziny w sołectwie Stawy Monowskie, oraz sponsorom M-Logistic, ZM Krawczyk.

Arkadiusz Kuwik

[+maxigallery.embedtype:is=`smoothgallery`:then=`

`+] [+maxigallery.embedtype:isnot=`smoothgallery`:then=` [+maxigallery.pictures:isnot=``:then=` `+] `+]