Dzień Dziecka


Stawy Monowskie - Dzień Dziecka

 

 

Wiemy wszyscy, że Dzień Dziecka odbywa się 1 czerwca. Dzieci ze Stawów Monowskich obchodziły to święto również 4 i 5 czerwca. W pierwszym dniu na Sali OSP rywalizowali szachiści. Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy im. Janusza Klimeckiego podzielony był na 2 kategorie wiekowe, dzieci do lat 13 oraz OPEN dla każdego. Rozgrywki toczyły się w systemie pucharowym, czyli przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali od organizatorów poczęstunek.

Po 3 godzinach zmagań wszystko było już jasne. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz dyplomami, które wręczała p. Wójt Gminy Oświęcim – Małgorzata Grzywa. Zakończenie Turnieju poprzedzone zostało pamiątkowym zdjęciem.

Kolejnym dniem dla dzieci to niedzielne popołudnie na placu zabaw przy ul. Objazdowej gdzie przybyły nie tylko dzieci ale również całe ich rodziny. Było sporo atrakcji min. Konkurs „Rodzinne Malowanie”, mecz piłki nożnej w wykonaniu dzieciaków starszych, dmuchany zamek do skakania dla najmłodszych, na którym dzieci mogły się wyskakać do woli. Punktem kulminacyjnym, na który bardzo czekali młodzi duchem był mecz kawalerzy-żonaci. Odbył się on z lekkim opóźnieniem, ponieważ przez naszą miejscowość przeszło oberwanie chmury, które w żaden sposób nie osłabiło tej imprezy. Pod wielkim parasolem w asyście sołtysa p. Arkadiusz Kuwika impreza na czas burzy została przeniesiona do świetlicy, w której również p. Urszula Hoła i p. Urszula Kwadrans zadbały o to by nikomu się nie nudziło. Po poprawie pogody znowu powróciliśmy na plac zabaw gdzie dokończone zostały mecze, o których już wspominałem.

Puchar przechodni Sołtysa i Radnego sołectwa Stawy Monowskie otrzymali kawalerzy, gdyż oni okazali się lepszą sprawnością w „kiwaniu” starszych.

Wyniki w sumie nie były ważne, najważniejsze, że wszyscy się świetnie bawili, że przybyli tak licznie na naszą rodzinna imprezę.

Autor: Paweł Krzemień

 

Dziękujemy wszystkim organizatorom za przygotowanie tak wspaniałej imprezy: Radzie Sołeckiej, Strażakom OSP Stawy Monowskie, Paniom ze Świetlicy Wiejskiej, sołtysowi oraz wszystkim, którzy pomagali w jakikolwiek sposób. Dziękujemy również licznym sponsorom: Plantpol, AKSAM, KZEK Kraków, Maspeks Tychy, URSON, za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w naszym sołectwie, bez których nie byłoby tyle radości oraz tylu uśmiechniętych twarzy naszych wspaniałych dzieciaków.

Pozdrawiam:

Arkadiusz Kuwik

 

Sołtys Stawów Monowskich