I GMINNY TURNIEJ W PIŁCE PLAŻOWEJ


W pocie czoła rywalizowali o Puchar Wójta


Aż trzynaście drużyn wzięło udział w I Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej rozegranym w sobotę 28 lipca w Stawach Monowskich. O Puchar Wójta Gminy Oświęcim w niemiłosiernym upale walczyły dwuosobowe teamy. By turniej mógł dojść do skutku, na plac gry wysypano aż 80 ton piasku z pobliskiej żwirowni...  

Aż trzynaście drużyn wzięło udział w I Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej rozegranym w sobotę 28 lipca w Stawach Monowskich. O Puchar Wójta Gminy Oświęcim w niemiłosiernym upale walczyły dwuosobowe teamy.

By turniej mógł dojść do skutku, na plac gry wysypano aż 80 ton piasku z pobliskiej żwirowni, Grubość nawierzchni sięgnęła 40 cm.

– Rozgrywki przebiegły bez zastrzeżeń. Zarówno uczestnicy, jak również kibicujący byli zadowoleni z organizacji turnieju – podkreślił po zakończeniu imprezy jeden z jej inicjatorów, sołtys Stawów Monowskich Arkadiusz Kuwik.

Ze względu na dużą ilość drużyn komisja sędziowska obniżyła punktację w setach w meczach eliminacyjnych.

Wśród pań zwyciężył duet Wiktoria Tabak/Klaudia Sowa z Gromca. Drugie miejsce zajęła para Dominika Kuwik/Weronika Mus ze Stawów Monowskich.

W rywalizacji mężczyzn puchar wójta wywalczyła para Michał Sulkiewicz (Włosienica)/Dawid Grzybek (Oświęcim-Monowice). Tuż za nimi uplasował się duet Wojciech Stachura (Stawy Monowskie)/Tomasz Hoła (Golcowiec). Na najniższym stopniu podium stanęli Daniel Migdał/Krzysztof Krzemień ze Stawów Monowskich.

Sportowcy, zadowoleni z organizacji turnieju pytali jego pomysłodawców, kiedy będą mogli wziąć udział w kolejnej „plażówce”. Widać, że ta odmiana siatkówki cieszy się rosnącą popularnością wśród młodzieży, czemu można tylko przyklasnąć.

Słowa uznania należą się sołtysowi Stawów Monowskich za upór w dążeniu do powstania profesjonalnego boiska do gry w „plażówkę”. Sam gospodarz tej wsi za naszym pośrednictwem pragnie podziękować Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz miejscowym zapaleńcom za pomoc w organizacji turnieju.

 

Autor: Rafał Lorek

 

przepraszamy, komentarze są chwilowo niedostępne