II GMINNY TURNIEJ W PIŁCE PLAŻOWEJ


Sukces organizacyjny pierwszego turnieju w siatkówce plażowej w Stawach Monowskich, który odbył się pod koniec lipca, skłonił jego pomysłodawców do pójścia za ciosem. I tym sposobem w sobotę 22 września odbyła się druga edycja Otwartego Turnieju Piłki Plażowej Siatkowej. Tym razem walczono o Puchar Sołtysa Stawów Monowskich.

 

Jeszcze rano wszelkie znaki na niebie wskazywały, że impreza może zostać odwołana z powodu obfitego deszczu. Na szczęście optymizm organizatorów turnieju, wielka ochota i upór zawodników zostały nagrodzone pięknym słońcem. Ostatecznie z uwagi na kapryśną aurę rozpoczęcie rozgrywek przesunięto z godz. 9 na godz. 12. Rywalizację podjęło pięć drużyn męskich oraz dwie żeńskie ekipy. Rozegranych zostało w sumie 12 spotkań, do dwóch wygranych setów.

 

Wyniki:

Kategoria kobiet:

1. miejsce – Sylwia Szpiegla (Włosienica), Małgorzata Waliczek (Czechowice -Dziedzice),

2. miejsce – Natalia Kuwik (Stawy Monowskie), Agnieszka Klimczyk (Włosienica-Golcowiec),

 

Kategoria mężczyzn:

1. miejsce – Michał Sulkiewicz (Włosienica), Dawid Grzybek (Oświęcim-Monowice),

2. miejsce – Marek Hoła, Krzysztof Bercal (Włosienica-Golcowiec),

3. miejsce – Daniel Migdał, Tomasz Nykiel (Stawy Monowskie).

 

– Zaangażowanie i ochota do gry w połączeniu ze świetnym boiskiem do siatkówki plażowej dają pewność, że ta dyscyplina ma przed sobą przyszłość, z czego bardzo się cieszę –podkreśla Arkadiusz Kuwik, Sołtys Stawów Monowskich, zarazem inicjator i organizator turnieju.

Rzutki gospodarz wsi słowa podziękowania kieruje w stronę OKSiR-u, który wsparł organizację turnieju. – Taka współpraca dobrze promuje tę dyscyplinę sportu, jak również samą wieś Stawy Monowskie. Ta, będąc najmniejszą w gminie Oświęcim, pierwsza może się pochwalić takim boiskiem – dodaje z satysfakcją Arkadiusz Kuwik.

 

Autor: Rafał Lorek

 

przepraszamy, komentarze są chwilowo niedostępne