Koronawirus - pomoc dla mieszkańców sołectwa


W związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, wywoływanej przez coraz to większą transmisję koronawirusa, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego sołectwa proszę w przypadku jakichkolwiek pytań, potrzeby udzielenia pomocy bądź porady o kontak ze sołtysem pod nr tel: 607 710 720.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił również specjalny numer telefonu ((33) 846 64 38), pod którym osoby starsze, samotne czy niepełnosprawne mogą skorzystać z telefonicznego wsparcia w formie rozmowy, porady lub zgłosić swoje potrzeby np. w zakresie zakupów żywności czy leków (w godzinach pracy GOPS).

Poniżej zamieszczam informację MZ i NFZ:
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną tel: 33 843 09 28 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego - najbliższy oddział w Tychach tel: 32 325 53 04.
Infolinia NFZ w sprawie koronowirusa - 800 190 590.
Pamiętaj!!! W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.
Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji.
Nie zgłaszaj się SAM do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.
Jeden chory pacjent (również i Ty) możesz być źródłem zakażenia wszsytkich pozostałych osób w poczekalni!!!

- myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu,
- unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust,
- zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz,
- nie zbliżaj się do osób chorych.


~sołtys~