Scena w Wiśle gościła Zespół Modraszka


Zespół Pieśni i Tańca "Modraszka" ze Stawów Monowskich kolejny raz zachwyca na TKB, tym razem w Wiśle podczas 53 Tygodnia Kultury Beskidzkiej, w Amfiteatrze im Stanisława Hadyny. Gorące oklaski publiczności, oraz strumienie ciepłych słów po występie to świadectwo pięknej sztuki, którą zaprezentował zespół. Organizatorom bardzo podobał się występ Modraszki i nie pozwolili zespołowi opuścić sceny dopóki nie zrobili z nim wywiadu przed całą publicznością. Po krótkiej prezentacji stroi krakowskich, kierownictwa, oraz wywiadzie ze sołtysem, już na scenie padło zaproszenie dla zespołu na kolejne wydania TKB.

"... Było bardzo miło i przyjemnie wystąpić na scenie w Wiśle przed tak wspaniałą publicznością, dla takich chwil warto poświęcać czas ..." - powiedziała po występie kierownik zespołu Natalia Kuwik.
Dziękujemy Pani Bożenie Grabowskiej (choreograf) z mężem, Justynie Grabowskiej (rytmika), Andrzejowi Wilk (akordeon), Adamowi Grzesło (trąbka), Pani Jadwidze Szczerbowskiej dyrektor OKSiR-u za wsparcie dla zespołu oraz wszystkim którzy pomogli w przygotowaniach do występu.

Dla przypomnienia, Tydzień Kultury Beskidzkiej odbywa się na pięciu scenach: w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim, gdzie prezentują się zespoły Folklorystyczne z całego świata.

Gratulujemy występu, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za promocję naszej małej miejscowości Stawy Monowskie.

~sołtys~