Turniej Siatkówki Plażowej rośnie w siłę


9 sierpnia organizatorzy Turnieju Siatkówki Plażowej mieli pełne ręce roboty. Do rozgrywek o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej zgłosiły się aż 24 drużyny. Mieliśmy przyjemność gościć zespoły z Krakowa, Oświęcimia, Bierunia, Andrychowa, Osieka, Włosienicy, Trzebieńczyc i Grodziska. Nie zabrakło również zawodników reprezentujących nasze sołectwo Stawy Monowskie. 17 zespołów startowało w konkurencji męskiej, 5 w mieszanej i 2 w żeńskiej. Aura panująca w tym dniu pokazała urok Piłki Plażowej, a dla ochłody strażacy z OSP Stawy Monowskie przygotowali specjalne deszczownice, które pozwoliły na chwilę orzeźwienia dla zawodników po zmaganiach na piasku. Nawet sędzia poprosił o taki prysznic. Trzeba również powiedzieć, że mimo skwaru dopisali i kibice, którzy licznie przybyli by podziwiać tych najlepszych i dopingować słabszym. Było co oglądać, sam turniej trwał prawie 7 godzin, w tym czasie rozegrane zostały 22 mecze.

W finale grupy żeńskiej wystąpiły:

Dominika Kuwik - Paulina Gacek (Stawy Monowskie) --- Klaudia Nurek - Magdalena Nurek (Stawy Monowskie)   (0:2)

W finale grupy mieszanej wystąpili:

Ilona Wyczawska - Aleksander Gut (Oświęcim) --- Klaudia Nurek - Sebastian Grubka (Stawy Monowskie)   (2:0)

W finale grupy męskiej o puchar walczyły 3 najlepsze drużyny w systemie każdy z każdym:

Daniel Migdał - Krzysztof Stachura (Stawy Monowskie) - 0 pkt.

Wojciech Stach - Maciej Stach (Andrychów) - 4 pkt.

Michał Gaweł - Krzysztof Krawczyński (Kraków) - 2 pkt.

Puchary Otrzymali zawodnicy:

Klaudia Nurek - Magdalena Nurek (Stawy Monowskie) - kat. drużyn żeńskich

Ilona Wyczawska - Aleksander Gut (Oświęcim) - kat. drużyn mieszanych

Wojciech Stach - Maciej Stach (Andrychów) - kat. drużyn męskich

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejny Turniej Piłki Plażowej w Stawach Monowskich. Cieszymy się, że wszystkim się podobało a zawodnicy, którzy przyjechali do nas po raz pierwszy byli mile zaskoczeni świetną organizacją.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach naszego turnieju, Pani Jadwidze Szczerbowskiej dyr OKSiR-ru, OSP Stawy Monowskie, OSP Włosienica oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w jego organizacji,  promocja naszej miejscowości jak widać nie zwalnia tempa - co cieszy.

~sołtys~