Zawody OSP 2013

W dniu 26 maja, we Włosienicy odbyły się 40 Miejsko – Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Na stadion LKS „Sygnał” we Włosienicy w niedzielny poranek zjechały wozy bojowe wraz ze swoimi druhami. Zawody składały się z 3 konkurencji: sztafety 7 x 50m, ćwiczenia bojowego oraz musztry. Ta ostatnia konkurencja klasyfikowana była oddzielnie i nie liczyła się do ogólnego wyniku zawodów. Nasza jednostka może się pochwalić największą ilością startujących, gdyż w grupie wszystkich uczestników jako najmniejsza miała aż 6 sekcji i na dodatek zdobyliśmy najwięcej pucharów. Nasi młodzi druhowie zdobyli aż 4 puchary:

MDP do lat 15:
- sekcja żeńska 2 miejsce
- sekcja męska 3 miejsce

MDP do lat 18:
- sekcja żeńska 1 miejsce

Dodatkowo sekcja MDP żeńska do lat 15 otrzymała statuetkę za zajęcie I miejsca w konkurencji musztry, w której wszystkie sekcje MDP znalazły się na podium.

Niestety nie najlepiej powiodło się naszym męskim drużynom powyżej 18 lat. Zajęli oni odpowiednio 7 oraz 11 miejsce. Pomimo tego należą się słowa uznania za fakt, że nie brakuję im chęci i polotu.;)